Szanowne Panie Pielęgniarki i Położne, Szanowni Panowie Pielęgniarze, W okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności.
Ratowanie życia drugiemu człowiekowi jest honorem i zobowiązaniem a osoby, które podejmują się tej misji zasługują na najwyższe uznanie szczególnie w czasie pandemii, dlatego pragnę złożyć na ręce wszystkich pielęgniarek, położnych i pielęgniarzy z serca płynące podziękowania.
Wiedza i kompetencja „białego personelu" sprawiają, że my - pacjenci - otrzymujemy fachową pomoc medyczną i troskliwą opiekę. W naszym dębickim ZOZ-ie pracują doskonali fachowcy, którzy za priorytet swojej zawodowej działalności uznają wartość najwyższą, jaką jest dbałość o ludzkie życie. Pielęgniarki są najbliżej pacjenta i nie ma chyba lepszej nagrody za ich pracę niż świadomość, że dzięki tej opiece wielu chorych na nowo odnajduje sens życia. Towarzyszenie bliźniemu w cierpieniu, któremu nie zawsze można ulżyć, wywoływanie uśmiechu pacjenta - to zadanie dla wybranych.
Pielęgniarkom, położnym i pielęgniarzom oraz wszystkim osobom sercem związanym ze służbą zdrowia życzę wewnętrznej siły, cierpliwości i spełnienia zawodowych oraz osobistych planów.

Z wyrazami szacunku
Przemysław Wojtys
Dyrektor ZOZ Dębica