Oddział Rehabilitacji mieści się na III piętrze Szpitala Powiatowego w Dębicy i dysponuje 35 łóżkami. Posiada dwie sale do kinezyterapii, dwie sale do zabiegów fizykalnych oraz gabinet masażu. Bazę rehabilitacyjną wyposażono w sprzęt spełniający standardy dla potrzeb rehabilitacji. Ponadto, oddział współpracuje z Pracownią Rehabilitacji mieszczącą się na tym samym piętrze, dzięki temu pacjenci mogą korzystać z zabiegów wodolecznictwa i krioterapii.
Głównym zadaniem Oddziału jest przywrócenie pacjentom pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej, a tym samym poprawy funkcjonowania w życiu codziennym. Ważnym celem jest też skrócenie czasu leczenia oraz zmniejszenie dysfunkcji narządów ruchu.
W Oddziale pracuje doświadczony personel medyczny (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci). Kadra ta jest wykwalifikowana i posiada duże doświadczenie w opiece nad pacjentami. Zapewniamy profesjonalizm usług na wszystkich etapach: od doboru zabiegów do ich wykonania. Fizjoterapeuci w swojej pracy wykorzystują metody specjalne neurofizjologiczne indywidualnie dobrane do jednostki chorobowej i stanu pacjenta. Program usprawniania w Oddziale Rehabilitacji trwa od 3 do 6 tygodni, przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarską. Oddział posiada akredytację w zakresie prowadzenia specjalizacji z rehabilitacji medycznej.

Nasz Zespół:

• Ordynator Oddziału: lek. med. Greta Czarnecka - specjalista rehabilitacji medycznej

• lek. med. Grażyna Dobrowolska-Dziewulska - specjalista rehabilitacji medycznej

• lek. med. Stanisława Krasnoid - specjalista rehabilitacji medycznej
  • lek. med. Bożena Książek-Trzaskuś - specjalista neurolog

Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Alicja Bystrek specjalista pielęgniarstwa internistycznego

Oddział wyposażony jest w:
 -2 kabiny UGUL z osprzętem
- szyny ruchu biernego dla kończyn górnych oraz dolnych
- rotor rehabilitacyjny dla kończyn górnych  oraz dolnych
- 2 bieżnie, rower stacjonarny

-Masaż klasyczny
-Masaż punktowy
-Drenaż limfatyczny

Pacjenci leczeni są w ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej:
-po leczeniu operacyjnym lub zachowawczym narządów ruchu
-po operacjach wymiany stawów (kolanowych, biodrowych)
-po leczeniu operacyjnym kręgosłupa z powodu złamań, dyskopatii, kręgozmyku
-z zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów
-ze schorzeniami reumatologicznymi
-po amputacjach kończyn
-ze schorzeniami nerwowo – mięśniowymi nie kwalifikującymi się do rehabilitacji neurologicznej
-z chorobami przewlekłymi ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego
-z niedowładami po udarach mózgu w II etapie rehabilitacji

Zapisy i kwalifikacja do hospitalizacji odbywają się w środy i czwartki w godzinach od 12:00 do 14:00 na podstawie ważnego skierowania i posiadanej kompletnej dokumentacji medycznej.

Do Oddziału przyjmowani są pacjenci na podstawie ważnego skierowania wystawionego przez lekarzy oddziałów:
-urazowo-ortopedycznych,
-chirurgicznych,
-neurochirurgicznych,
-neurologicznych,
-reumatologicznych,
-onkologicznych,
-ginekologicznych,
-urologicznych,
-pediatrycznych,
-kardiologicznych
-geriatrycznych;